Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

DimikUK napsal(a):


Jako 1.5 milionu? Kde Mikire na takove kraviny chodis to me zajima. Cokoliv co tu vypotis to je kravina...


https://www.e15.cz/domaci/v-cizi...sa-1327855

0 Citovat

mikir napsal(a):


https://www.e15.cz/domaci/v-cizi...sa-1327855

Že by těch 1,7 milionů Čechů 5. generace z USA, chtělo emigrovat zpět do ČR až se to v Americe podělá, tak proto bychom měli otevřít hranice? :-D

0 Citovat

Hranice budou muset byt zavřené do té doby,dokud i ostatni země nezvládnou situaci,i když u nás ro bude ok,na tom myslím není nic nepochopitelného. Říkal měsíce (asi realne),ty roky si myslím že říkal nadnesene a hlavně je možné,že z a do některých zemí bude zakázáno cestovat velmi dlouho,tady by to mohly být i ty roky.

A co že Prymula je zastánce čínské medicíny,určitě to nebyl jeho hvězdný okamžik v HK,ale odborník to je a třeba dnes taky říkal,že nevěří číslům z Číny,že i kdyz situaci uz asi maji pod kontrolou, tak není možné,aby byly tak nizke. Včasné zákazy nám možná zachrání zadek a v současné době není možné nakupovat jinde než v Číně.Absurdni je to jeji adorovani jako zachrance,z Číny to přišlo a na materiálu a jeho dopravě pěkně vydělají.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Že by těch 1,7 milionů Čechů 5. generace z USA, chtělo emigrovat zpět do ČR až se to v Americe podělá, tak proto bychom měli otevřít hranice? :-D


Dobre ,ja to jen uvedl kde jsem vzal toho kazdeho  6 , ale on  staci i ten pocet  v Evrope ,ten pocet se za 5 let  urcite zvednul a  krom toho je jiste hodne nepodchycenych 

Navic jsou jine aspekty, proc je dlouhodobe  uzavreni hranic  tezko realizovatelne  ,nebo to se ma opakovat  rok 68 ?

0 Citovat

Např. WHO označuje zavření hranic za ryze politický krok. Takže na názory příznivce čínské medicíny ve vládě bývalého STBáka z vysoka kašlu.

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

Např. WHO označuje zavření hranic za ryze politický krok. Takže na názory příznivce čínské medicíny ve vládě bývalého STBáka z vysoka kašlu.


Wow, ty si ale hrdina. A co budeš dělat? Povídej, jak přesně na to hodláš z vysoka kašlat? Máme očekávat nějakou partyzánskou válku? Přeběhneš hrdinsky hranice? Internetový hrdina level 9000

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

Např. WHO označuje zavření hranic za ryze politický krok. Takže na názory příznivce čínské medicíny ve vládě bývalého STBáka z vysoka kašlu.

Danieli promiň,ale tohle nemůžeš myslet vážně!Sledujes,co se děje v zemich,který nereagovaly včas jako Španělsko,Francie,Švýcarsko,VB? A vidíš jak to vypadá tady a na Slovensku třeba? A vnímas ten rozdíl? A sorry,byt AB nesnáším,v tuto chvíli je jedno,kdo vládne,ty opatření jsou naprosto na místě.

Ad WHO, myslíš autoritu,která tvrdila že není pandemie ve chvíli,kdy to bylo jasné už úplně všem? 

0 Citovat

Řekl, že v některých částech světa se může nákaza udržet rok dva a stejně tak dlouho nebude možnost cestovat. JV Asie celkem přečkala první vlnu z Číny a nyní se jim vrací druhá z USA / Evropy. Takže očekávat zákaz a karantény po návratu z širokého seznamu zemí je bohužel reálné. Stejně tak třeba Španělsku může trvat zbavení se epidemie do konce léta.

Plošný zákaz nejspíš nebude nad rámec třeba června (za rok jsou volby), ale zakázané země třeba dva roky budou téměř určitě.


Navíc většina mi přijde velmi naivní i co se týče ekonomických dopadů. Jednak zmizí ultra levné letenky (hlavně ta vídeňská cenová válka) a druhak nikdo neříká, že neztratíme práci. Před 11 lety se propouštělo napříč profesemi a úrovněmi. A pokud 5 vašich kámošů bude na pracáku, nepůjdou s vámi ani na pivo, aby měli na nájem. Potom taky změníte pohled a místo 100000 ročně do cestování dáte 20000 a zbytek raději ušetříte. 

0 Citovat

jenze hromady mrtvol budou i pri zavrenych hranicich... kdyz to reknu cynicky, svet se procisti o par desitek ci stovek tisic lidi, vetsinou v neproduktivnim veku. coz nasere hlavne kdyz cely zivot dres jak kokot a tesis se na cestovani v duchodu ci apartman v pattaya. takze bych preferoval at to probehne rychle a bolestive a jde to do prdele. nez pomalu a bolestive. bohuzel ruzny pristup v kazde zemi je sakra kontraproduktivni a spise to bude scenar pomalu a bolestive. vice nez kdy jindy budu rad kdyz se mylim

0 Citovat

Daniel:nemyslím si,že je volba rychle a bolestivě a pomalu a bolestivě,ale pomalu a bolestivě a pomalu a méně bolestivě. A ty jako lékař by jsi měl tím spíš mít představu,co se teď děje v Itálii,co tam zažívají zdravotníci a měsíce ještě budou a jakákoliv snaha jak zpomalit nárůst nakažených a rozmelnit ho je zcela na místě.

Mimochodem ta údajná "strategie" rychle a bolestive vydržela Johnsonovi asi den.

0 Citovat

mikir napsal(a):


Zapad k tomu nemohl pristoupit jako vychod , tam  nejsou lidi zvykli na ten vychodni  styl jednani  z lidmi  

Docela  pekny  nazor je tady  


https://zpravy.aktualne.cz/domac...f6b220ee8/

Jestli myslíš východní styl jednání s lidmi tj. včetně sledování lidí, jaký uplatnili v Číně a třeba i na Tchaj-wanu a jaký nejúčinněji bojuje s šířením viru, tak takový tu nemáme. Zde bylo spíš vyhlášení opatření, kdy se spoléhalo na disciplínu a zodpovědnost, což, myslím, většina lidí dodržela (i když nějaké pokuty za nenošení roušek už včera padly).

Přístup ke koronaviru v UK (ale i jinde na Západě) se v posledních dnech dost radikálně změnil, i když zatím zůstává částečně v rovině doporučení. I hlavní poradce Borise Johnsona Dominic Cummings výrazně změnil názor. Většina Britů (jak politiků tak běžných lidí) si už postupně uvědomuje, že jsou přesně 14 dní za Itálií a s dosavadním přístupem by se to rozjelo ještě rychleji. Myslím, že brzo budou litovat, že byli tak laxní a nezodpovědní.

Rozhovor s R. Maďarem je dobrý, podobný s ním byl dán včera na youtube.

0 Citovat

Začíná nám ti vznikat cestovatelský odboj:-) Nechci být špatným prorokem, ale ještě několik týdnů  a spousta lidí pomalu začne mít vysoko do žlabu... 

0 Citovat

tak v UK je to s ventilovanymi luzky myslim horsi jak v Italii, takze to bude velmi podobne, ne-li horsi, toco. Kdyz vetsina statu jako pristup k reseni voli izolaci vsech, bude to trvat dlouho. Nejsem intenzivista a neznam statistiky z ARO/JIP/ICU/HDU a kolika lidem ventilator opravdu zachrani zivot, ne prodlouzi o 14dnu. Ty verejne dostupne statistiky jsou IMHO zavadejici, protoze nakazenych je mnohonasobne vic a mrtvych bude mene. Talosi kazdeho mrteho z ARO davaji jako covid related death.

0 Citovat

On se Prymula zmíní, že by to mohly být i roky a hned je to v titulcích. I když je to asi tak krajní varianta, ke které jistě nikdo nechce dojít. Ale bohužel to tak může být, protože tohle nebude záležet jen na nás a dovedu si představit, že to opětovné uvolňování hranic bude postupné a do některých zemí se třeba nepodíváme možná o ty zmiňované roky.

Ještě obecně k myšlence nechat onemocnět celý národ a tím získat kolektivní imunitu. Pořád je tam velké riziko, že i mladí lidé s těžním průběhem mohou mít poškozeny plíce, zahlcené zdravotnictví nemusí stíhat řešit cokoliv jiného kromě koronaviru, takže konečné "ztráty" nemusí být jen v řadách důchodců a nemocných lidí.

Naštěstí jsem na letošek nestihl ještě nakoupit moc letenek, takže jen New York, ze kterého jsem po dvou dnech stejně musel utéct a pak květnová Gruzie. Nezbývá než čekat a své cestovatelské plány odložit na neurčito. Tak třeba bude konečně čas i na poznání naší země :)

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Tohle má potenciál značně zredukovat populaci. Doufejme, že se tak stane především v přelidněných rozvojových zemích. Čímž by se částečně na druhou stranu vyřešily některé enviromentální problémy planety.

Jak je v karanténě, pane? 


0 Citovat

eremi napsal(a):

Hranice budou muset byt zavřené do té doby,dokud i ostatni země nezvládnou situaci,i když u nás ro bude ok,na tom myslím není nic nepochopitelného. Říkal měsíce (asi realne),ty roky si myslím že říkal nadnesene a hlavně je možné,že z a do některých zemí bude zakázáno cestovat velmi dlouho,tady by to mohly být i ty roky.

A co že Prymula je zastánce čínské medicíny,určitě to nebyl jeho hvězdný okamžik v HK,ale odborník to je a třeba dnes taky říkal,že nevěří číslům z Číny,že i kdyz situaci uz asi maji pod kontrolou, tak není možné,aby byly tak nizke. Včasné zákazy nám možná zachrání zadek a v současné době není možné nakupovat jinde než v Číně.Absurdni je to jeji adorovani jako zachrance,z Číny to přišlo a na materiálu a jeho dopravě pěkně vydělají.

Jojo, hlavně že si tady nedávno chtěl např. Michal kupovat nějaký zámoří na podzim... :-)))


0 Citovat

Hmmm, takze prazdniny venku asi skrtame :-( 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Hmmm, takze prazdniny venku asi skrtame :-( 

Urcite ak tomu jeste musim porusit par koncertu v Evrope, coz je fakt skoda.

0 Citovat

cali napsal(a):

Začíná nám ti vznikat cestovatelský odboj:-) Nechci být špatným prorokem, ale ještě několik týdnů  a spousta lidí pomalu začne mít vysoko do žlabu... 

Kdyby to nebyla situace tak hrozna,  tak bych napsal, ze je to k smíchu. Někteří se začínají svými názory mocně dotahovat k názorům Mikira. Za dnešek rozhodne vítězí Daniel Reichel. Opravdu nevim, proč by jsme měli byt v prdeli z toho, že se pár měsíců nebude létat. A jak píše Cali, za pár měsíců bude spousta lidi řešit jiné věci než to, kam si zaletet na dovolenou.Nekterým to asi ještě nedošlo. Za mě byly a jsou opatření, které tu mame správné. Vývoj to ještě ukáže. A že v čele  stojí STB nebo zastánce také nebo onake  medicíny na tom opravdu nic nemění. Jestli někdo ani dnes tváří tvář  tomu, co se děje v Itálii, Španělsku a další země budou ještě následovat, nechápe důvody pro zavření hranic, pak je jednoduše vůl.

0 Citovat

Mě upřímně překvapuje, kolik lidí ještě stále zpochybňuje zavření hranic. Viz teď na Twitteru: "Většina zemí na západ od nás hranice zavřené nemá. K čemu je zákaz vycestování? Funkční je karanténa po návratu, ne zákaz cest ven. Co studenti, lidi co dlouhodobě pracují v zahraničí. Co někdo, kdo se chce odstěhovat jinam?"

Přijde mi to jako ignorace většiny faktů. A hlavně, velká spousta cest je nedůležitých. Taky mám cestování moc rád, ale nemám problém se ho na nějakou dobu vzdát, když to poslouží dobré věci.

Ad vyjádření Prymuly - po pořadu to pak ještě upřesnil, prý to má být na ČT24. Podle mě tím bylo myšleno, že se do některých zemí holt nebude dát delší dobu dostat, ale nebude to tak, že bude zákaz opustit Česko. Nicméně na Twitteru už to schytává, že se v něm nezapře lampasák a že to by se jim líbilo, všechny nás tu zavřít a já nevím co všechno. Lidi si až tak moc zvykli dělat, co chtějí, že jakmile je někdo trochu omezí, kvičí jako zaříznuté prase. A za vším hned vidí spiknutí. (Moje chyba - nemám číst diskuze) Já nevím, mi prostě přijde, že pokud je to pro dobrou věc, tak to prostě nějakou dobu přežijem. A z aktuálních čísel mám pocit, že to pro dobrou věc je.

0 Citovat

tmx napsal(a):

Navíc většina mi přijde velmi naivní i co se týče ekonomických dopadů. Jednak zmizí ultra levné letenky (hlavně ta vídeňská cenová válka) a druhak nikdo neříká, že neztratíme práci. Před 11 lety se propouštělo napříč profesemi a úrovněmi. A pokud 5 vašich kámošů bude na pracáku, nepůjdou s vámi ani na pivo, aby měli na nájem. Potom taky změníte pohled a místo 100000 ročně do cestování dáte 20000 a zbytek raději ušetříte. 

Bude zajímavé sledovat, jak si ECB poradí s Itálií, jejíž rating byl i bez koronaviru na hraně spekulativního pásma.  Až Itálie krachne a s ní i euro, cestování bude to poslední, na co si vzpomeneme. Ani se nedivím, že se o tom moc nemluví, protože vyhlídky to nejsou moc dobrý.

0 Citovat

niemandos, Proky    +1 a to pracuji v Německu. 

0 Citovat

Někteří lidi fakt budou myslet jen na sebe a absolutně nevnímají nic jiného. Žádné širší souvislosti, žádná solidarita, nic. Jenom já, já, já, já chci teď cestovat a ten zlý Prymula mi to zakázal. Hrušinský hadr.

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@niemandos, Proky a další


Děkuji niemandos, Proky a všichni , kdo to omezení chápe. Když přijedete k nám kromě kafe a buchty kurs frániny zdarma. Anebo jiný jazyk podle Vašeho výběru.

Někdy se stavím na buchty :-)

0 Citovat

Navaja napsal(a):



Tak jsem to taky slyšela ted v rádiu, hranice zůstanou uzavřené rok, dva.

Takže , kdo jste nežil půl života v komunismu jako já a my další....máme se na c těšit, jdu vytáhnout pletení.

Nu což, cestovat se dá všude, až to přejde,klidně přijeďte k nám do jižních Čech, kafe Vám uvařím a buchtu upeču. 

Jak které. Slovensko, Polsko a řadu zemích, které to zvládnou nejlépe mohou otevřít podstatně dříve. Naopak do průserových oblastí bude vstup omezen klidně roky. Tomu naprosto rozumím a chápu. 


0